Cloudové riešenia a dátové centrum

Cloudové riešenia a dátové centrum

Cloudové riešenie AlfaCloud je navrhnuté firmou AlfaPro presne podľa požiadaviek klienta. Prístup k prostriedkom v privátnom cloude má výlučne len jedna firma – klient.

Cloudové riešenia a dátové centrum

Pri využívaní takéhoto cloudu získavate kompletnú infraštruktúru v oblasti IT pre Vašu firmy v rozsahu v akom ju momentálne potrebujete. Pod infraštruktúrou rozumieme tieto 3 základné typy cloudov:

IaaS

Infraštruktúra ako služba

PaaS

Platforma ako služba

SaaS

Softvér ako služba

· Hardvérové servery uložené v dátovom centre s možnosťou výberu zo širokej palety rozličných výkonov a kapacít.

· Na hardvéry je možné mať už pripravené virtualizačné prostredie na rýchle nasadenie potrebných operačných systémov.

· Možnosť objednania aj diskového poľa na zálohovanie virtuálnych systémov.

· Operačné systémy (Windows Server / Linux) prevádzkované vo virtualizačnom  prostredí s možnosťou nasadenia akéhokoľvek informačného systému.

· Do virtualizačného prostredia je možné pridať aj ochranu siete firewall .

· Vysoká flexibilita zálohovania .

· Sprostredkovanie služby Microsoft 365 – mailové riešenie, dátové úložisko do OneDrivu.

· MS Office balíček ako predplatné v službe Microsoft 365 (vždy aktuálna verzia, žiadne jednorázové poplatky za licencie).

· Vzdialená pracovná plocha na terminál servery pre prácu odkiaľkoľvek v bezpečnom prostredí.

· Ďalšie programové možnosti podľa požiadaviek.

Finančne nemáte žiadne investičné náklady, platíte si len za služby, ktoré využívate. Platby sú na mesačnej báze. Tieto služby sa dajú flexibilne škálovať podľa potrieb Vašej firmy v mesačnom intervale.

Podmienkou realizácie je stabilné internetové pripojenie.

Služba dátové centrum umožňuje našim klientom umiestnenie ich hardvéru do dátového centra. V rámci tejto služby spolupracujeme s renomovanými dátovými centrami v Bratislave.

Ako sme pomocou nášho AlfaCloudu pomohli našim klientom:

  • IaaS – Pre klienta, ktorý prevádzkuje informačný a rezervačný systém pre cestovné kancelárie, ktoré k nemu pristupujú cez webový prehliadač (SaaS), sme v spolupráci s našim partnerom vytvorili vhodnú hadvérovú infraštruktúru v dátovom centre, kam si zmigroval svoje servery z iného dátového centra z Čiech (kde mal neustále výpadky služieb, ale cenu o polovicu nižšiu). Aktuálne sa mu staráme o hadvér a jeho konfiguráciu a spolupracujeme už od roku 2019.
  • PaaS – Ak pre rýchle načítavanie robustnej ecommerce webovej stránky  už nestačí bežný zdieľaný webový hosting museli sme pre nášho klienta zriadiť v dátovom centre hardvérový server na ktorom beží virtualizačná platforma v tomto prípade primárne pre účely zálohovania, kde sme postavili webový linuxový server a na neho sme umiestnili túto webovú stránku. Výsledkom bola dvojnásobná rýchlosť načítania webu.
  • SaaS – Veľkému množstvu našich klientov sme už zmigrovali ich emaily do cloudu Microsoft 365.

Prípadová štúdia - migrácia do cloudu pre nadnárodnú spoločnosť.

Zdieľať článok

KNIHA RIEŠENÍ

Najlepšie referencie sú pre nás spokojní klienti, dobre urobená práca a zrealizované IT riešenia. Naše reprezentatívne projekty z rozličných oblastí sme spísali a vydali pre Vás o nich knihu.

Prinesieme Vám ju a aj Vám poradíme.

Potrebujete IT riešenie bez stresu a starostí?