My sme AlfaPro

My sme AlfaPro

Zameriavame sa už od roku 2006 na garantovanú proaktívnu správu počítačových sietí pre firmy začínajúc od 2 do 500 PC. Našimi klientmi sú úspešné spoločnosti, ktoré chcú svoj čas efektívne využívať  na svoju primárnu obchodnú činnosť a IT vnímajú ako dôležitý prostriedok, o ktorý by sa mala starať spoločnosť, pre ktorú je to primárna činnosť. Odlišujeme sa tým, že naši klienti neplatia za odpracované hodiny opravou chýb, ale za efektívne fungujúci systém. Celý náš tím IT špecialistov je pripravený pre Vás nie len hasiť vzniknuté problémy, ale hlavne predchádzať im a pomáhať Vám zvýšiť efektivitu Vašich procesov vo firme za pomoci IT riešení.

Príbeh AlfaPro

Kamaráti
AlfaPro sme založili ako dvaja kamaráti z ulice v roku 2006. Zhodou okolností sme boli priami susedia a začínali sme tak, že sme si nazdieľali ADSL internet medzi sebou. Skončili sme školu a rozmýšľali sme, čo ďalej. IT firma sa nám zdala ako dobrý nápad. Objednali sme si šablónu zakladateľskej zmluvy, podpísali ju a odniesli na Obchodný súd.
Názov spoločnosti
Názov AlfaPro bol vybratý preto, lebo sme chceli byť vždy prvý, preto alfa a pro je skratka od slova profesionáli.
Prvé pokusy
Začať sme chceli predávať produkt, ktorý sme nazvali AlfaTwin. Jeho pointou bolo v softvéri, ktorý umožnil na jednom hardvéri a operačnom systéme pracovať dvom alebo aj trom používateľom v rovnakom čase a to len tým, že by boli k nemu pripojené dve klávesnice, myši a monitory. Nikdy sme ani jeden nepredali, ale zato sme sa úspešne uchytili ako IT podpora. Možno aj preto, že sme ako prví poskytovali IT podporu on-line tak, že sme sa pripojili na počítač užívateľa a ten potom s otvorenými ústami sledoval „mágiu“. To bolo v čase, keď programy na to určené neexistovali.
Prvé kancelárie
Boli to začiatky, staré auto, ktoré sa stále kazilo, starý počítač ako server v podkroví. Ak nás klient chcel navštíviť, museli sme rýchlo hľadať aspoň nejaké priestory, keďže našou kanceláriou bola „garáž“.
Prvé spolupráce
Prvé firmy boli viac o šťastí. Pamätám si, ako som stál pred poštou a volá mi cudzie číslo. Zodvihnem a zrazu máme prvé stretnutie vo väčšej firme. Avšak dodnes neviem, kde na mňa vtedy našiel dotyčný číslo, lebo na webe uvedené nebolo. Prišli sme na stretnutie, dali sme cenovú ponuku a potom mi volá ten istý pán, že sme s ňou trochu prestrelili, že doteraz platili polovicu. Nakoniec to však zobrali, keď sme zrovnali cenu. Implementovali sme im nové serverové riešenie a pol dňa sme v Košiciach rozmýšľali ako spojiť VPN s Bratislavou (dnes to je vyriešené za pár minút). Táto firma je s nami od začiatku, a to je už viac ako 17 rokov (samozrejme IT riešenie je už úplne na inej úrovni). Ďalšiu firmu sme získali roznesením na tlačiarni vytlačených letákov do schránok firiem v meste. Inú zase cez online reklamu, do ktorej sme vtedy investovali našich posledných tisíc korún (33 Eur).
Vlastné priestory
Ako sme rástli, presunuli sme sa z domáceho prostredia do podnájmu, avšak priestory neboli zrovna pekné. Ale aspoň sme sa v nich mohli stále viac a viac rozrastať. Dnes tú budovu zbúrali a stavajú tam výškovú administratívnu budovu a my sme si kúpili vlastné priestory, dva roky ich rekonštruovali a teraz si ich užívame.
Projekt manažment
Ďalším veľkým zlomom v podnikaní bol prvý zamestnanec. Chvíľu nám trvalo, kým sme sa naučili riadiť ľudí, urobili sme veľa chýb a dnes nás je vo firme viac ako pätnásť. Zásadné, aj keď sa to vtedy vôbec tak nejavilo, bolo zamestnanie kolegu, ktorý nám výrazne pomáha budovať spoločnosť do dnes, no prijali sme ho až na druhý krát. My sme mali najskôr inú predstavu o náplni práce ako on, ale nakoniec sme sa dohodli. Aj on postupne s nami nadobúdal skúsenosti a vedomosti, a rástol s nami do dnešného dňa. Aj vďaka jeho viac ako 10 ročnej práci a nadšeniu pre IT, firma rastie a podieľa sa na jej ďalšom smerovaní.
Vybudovanie tímu
Prvé roky sme zarobili možno 1/5 toho, čo by sme zarobili, keby sme sa na to vykašlali a zamestnali sa v niektorej firme. Videli sme však ako neefektívne dokážu firmy poskytovať služby a ako všetko neúmerne dlho trvá. V menších firmách sme nevideli ochotu to potiahnuť na iný level a robiť túto prácu inak ako len čakaním, kedy klient zavolá že niečo potrebuje. To nás stále motivovalo pokračovať a prinášať nové a nové pohľady na to, ako poskytovať IT služby.
Kubenoid
V roku 2019 sme vytvorili značku Kubenoid pre webové, eshopové a marketingové projekty. Naše skúsenosti pretavujeme do webových stránok, eshopových riešení, ktoré v sebe zahŕňajú optimalizácie pre vyhľadávanie, kreatívu a jasnú stratégiu vedúcu k jasnému cieľu získať zákazníka. Vybudovali sme značku, ktorá je dôveryhodná a stabilná. Viac ako dekádu pripravujeme riešenia, ktoré pomáhajú naším klientom rásť a rozširovať ich podnikanie. Sme tím, v ktorom nájdete marketérov, IT-čkárov, obchodníkov ale aj ľudí z umeleckého prostredia. To je naša konkurenčná výhoda.
Kniha riešení
Naše reprezentatívne projekty z rozličných oblastí sme spísali a vydali sme o nich knihu, ktorú sme nazvali Kniha riešení.

DNES

Avšak aj napriek všetkému, čo sme obetovali, sme sa veľmi veľa naučili a čo je stále super je to, že sa stále máme čo učiť a stále nás to baví, tak uvidíme čo prinesie budúcnosť.

Filozofia nášho podnikania

Chceme byť našim klientom partnerom v oblasti IT. Poskytnúť im naozaj komplexné služby, aby mali len jedného IT partnera, jeden komunikačný bod ohľadom IT. Nevidíme motiváciu IT technika alebo IT firmy, ak je odmeňovaná podľa odpracovaného času. U nás si klient nepredpláca žiadne hodiny, neplatí za odpracované hodiny nad rámec. Preto sme motivovaní k tomu, aby sme minimalizovali problémy s IT a vyriešili ich skôr ako sa prejavia v bežnej prevádzke.  Potrebujeme maximalizovať výkon a stabilitu Vášho IT aj s našimi investíciami do prevencie a monitoringu, aby sme neboli v strate.  Riadime sa heslom „Najlepší ITčkár je ten, o ktorom neviete, že ho máte, lebo všetko funguje tak, ako má."

NAŠE HODNOTY

V AlfaPro sa vždy snažíme robiť našu prácu čo najlepšie. Neponúkame len správu siete, ale komplexné riešenie s ohľadom na šetrenie financií a zvýšenie efektivity.

PROAKTIVITA

PROAKTIVITA

Pomocou monitorovacieho systému, pravidelných kontrol a systému našej práce problémom predchádzame.

ĽUDSKÝ PRÍSTUP V IT

ĽUDSKÝ PRÍSTUP V IT

Všetci sme ľudia, my to chápeme, preto vieme ako reagovať, keď má klient zlú náladu a ako mu vysvetliť IT veci ľudskou rečou.

IT MANAŽMENT

IT MANAŽMENT

Na kvalite nám veľmi záleží. Používame najmodernejšie manažérske prístupy – procesné riadenie, SLA, ITIL, rozhodovanie na základe dát …

TRANSPARENTNOSŤ

TRANSPARENTNOSŤ

U nás si platíte za to, že Vám všetko funguje, žiadne ďalšie náklady za zbytočne odpracované hodiny.

PROFESIONALITA

PROFESIONALITA

Máme tím profesionálov s aspoň 5 ročnými skúsenosťami v IT, ktorí ho nevnímajú len ako zamestnanie, ale IT je pri nich aj hobby a zábava.

EKOLÓGIA

EKOLÓGIA

Vieme, že máme len jednu planétu, a preto sa snažíme k nej správať ohľaduplne, používame energeticky úsporné zariadenia, separujeme odpad, ekologicky likvidujeme IT zariadenia.

Chcete vedieť ako sme pomohli našim klientom a môžeme pomôcť aj Vám?

VÍZIA nášho podnikania

„V AlfaPro sme sa vždy snažili robiť našu prácu inak a lepšie ako konkurencia. Chceme byť lídrom na trhu a hľadať riešenia na problémy pre našich klientov a nie dôvody prečo sa niečo nedá vykonať. V našej spoločnosti si uvedomujeme, že službu v konečnom dôsledku dodávajú zamestnanci a bude hodnotná len tak, ako kvalitne je vedený tím ľudí, ktorý ju poskytuje. Preto si veľmi dávame záležať na tom, aby mali kvalitné zázemie a systémy, ktoré klientom pomôžu dodať akostnú službu, na ktorú môžu byť hrdí. Klienti dnes neočakávajú len spoločnosť, ktorá im bude hasiť IT problémy. Hľadajú partnera, ktorý bude ich IT komplexne viesť ako svoje vlastné. Preto dodávame IT s ohľadom na bezpečnosť, ktoré bude našim klientom pomáhať dosahovať ich ciele.

Veríme, že naša spoločnosť aj vďaka referenciám rozšíri svoje pôsobenie v blízkej budúcnosti okrem SR aj do okolitých krajín EÚ a to pri rovnakej alebo lepšej kvalite a zároveň so zachovaním nášho partnerského prístupu ku klientom.“

.

Roman Legindi - AlfaPro

Roman Legindi

Managing Director

Náš AlfaPro tím, naša sila

Matej Cerny_1

Matej Černý

Business Manager
Marek Soth_1

Marek Šóth

Project Manager
Silvester_Ruzicka 1

Silvester Ružička

Project Manager
david-pesat-1-black&white

Dávid Pešát

Sales & Account Manager
alex1

Aleksandr Maksimčuk

Sales Manager
Simona Fordinal1

Simona Fordinal

Back Office Manager
Pavol Varmus1

Pavol Varmus

IT Support Team Leader
Michal Vano1

Michal Vano

Senior IT Administrator
Miroslav Surman1

Miroslav Šurman

Senior IT Administrator
Alexander Jozef Furian1

Alexander Jozef Furian

Backup & Monitoring Support
Roman Kalous1

Roman Kalous

IT Support
Richard Szabo1

Richard Szabo

IT Support
Peter_Stibrany1

Peter Štibraný

IT Support
Tomas_Botanek1

Tomáš Boťánek

IT Support
Marian Prazenka1

Marián Praženka

IT Support
Stefan Balga2

Štefan Balga

IT Servis
Peter Risa1

Peter Riša

IT Servis
Ostatní

22,5 hovorov denne

20 úspešne uzavretých požiadaviek denne

viac ako 1500 spravovaných koncových zariadení

9 min. priemerný reakčný čas

475 prijatých hovorov mesačne

4,8/5 hodnotenie spokojnosti

Pridaj sa k nášmu AlfaPro tímu! 

Čísla neklamú. Za nás hovoria aj verejne dostupné účtovné a štatistické dáta

Našimi klientmi sú úspešné spoločnosti, ktoré chcú svoj čas efektívne využívať na svoju primárnu obchodnú činnosť a IT vnímajú ako dôležitý prostriedok, o ktorý by sa mala starať spoločnosť, pre ktorú je to primárna činnosť.

Dôveruje nám vyše 100 firiem, ktoré majú IT bez starostí

Čo o nás povedali naši klienti?

AlfaPro partneri