E-mailové riešenia

E-mailové riešenia

Väčšina firiem dnes vlastní svoju internetovú doménu, teda meno pod ktorým beží firemná webová stránka a firma vie pomocou neho aj komunikovať cez vlastné emailové schránky. Možností, ako môžu byť emaily prevádzkované je niekoľko a každá ma svoje výhody a nevýhody a aj veľký vplyv na efektivitu práce. Prejdeme od tých najmenej vhodných pre efektivitu práce až po tie najlepšie a tu sú základné možnosti:

E-mailové riešenia

Webhosting

Medzi výhody patrí hlavne jeho cena, od cca. 5 EUR mesačne môžete si zakúpiť miesto pre svoju webovú stránku a aj emaily. Získate prístup k mailom cez webový prehliadač a tiež si ich budete vedieť nasynchronizovať do mobilného zariadenia alebo počítaču. Zálohy, zdieľanie emailov, synchronizácia kontaktov, kalendára a úloh mať nebudete.

On-premise mailový server (nainštalovaný na vlastnom serveri) –Kerio Connect

Výhodou je, že Vaše citlivé emaily neopustia Vašu firmu a vždy ich budete mať pod kontrolou. Samozrejmosťou je zálohovanie, synchronizácia a zdieľanie mailov, kontaktov, kalendára a úloh. Nevýhodou je nutnosť vlastniť vlastný server s dobrým internetovým pripojením, čo ovplyvňuje aj obstarávacie náklady tohto riešenia.

Cloudové riešenie - Microsoft 365

Pri výbere tohto riešenia získate silu celého ekosystému aplikácií, ktoré spolu spolupracujú a zdieľajú dáta (Ako napríklad MS Teams, OneDrive, Sharepoint, Outlook, atď.), čo výrazne uľahčí a podporí spoluprácu vo vnútri firmy. Samozrejmosťou sú široké možnosti synchronizácie na všetkých zariadeniach a platformách. Dáta sú uložené v cloude a tam sú aj zálohované. Cena od 5 EUR za používateľa/mesiac v sebe integruje úsporu obstarávacích nákladov na vlastný mailový server, pridanú hodnotu poskytovaných služieb a škálovateľnosť podľa aktuálnych potrieb v oblasti počtu zamestnancov za daný kalendárny mesiac.

Súčasťou našich komplexných služieb je poradenstvo a výber riešenia podľa potrieb konkrétnej firmy.

Zdieľať článok

KNIHA RIEŠENÍ

Najlepšie referencie sú pre nás spokojní klienti, dobre urobená práca a zrealizované IT riešenia. Naše reprezentatívne projekty z rozličných oblastí sme spísali a vydali pre Vás o nich knihu.

Prinesieme Vám ju a aj Vám poradíme.

Potrebujete IT riešenie bez stresu a starostí?